Gymnázium Na Pražačce
   
Velikost písma

Gymnázium Na Pražačce má svůj strom

Tisk

Dne 22.4.2010 se studenti Gymnázia Na Pražačce zúčastnili akce „Máte svůj strom?“, kterou v rámci Dne Země pořádalo hlavní město Praha. U příležitosti tohoto mezinárodní svátku životního prostředí oslovil Magistrát hlavního města velvyslanectví svých partnerských měst, aby společně zasadili stromy v Královské oboře Stromovka a přispěli tak k její obnově po ničivých záplavách z roku 2002.

K této akci byli přizváni studenti pražských gymnáziíí, aby spolu se svými profesory asistovali jednotlivým velvyslancům při výsadbě stromu. Naši školu reprezentovali žáci z kvinty D (třídy se zaměřením na německý jazyk), kteří pomáhali německému velvyslanci, panu Johannu Haindlovi.

Jako první zasadil svůj strom, lípu srdčitou, primátor hlavního města Pavel Bém. Poté se stejného úkolu ujali velvyslanci z partnerských měst. Pro zástupce Berlína byl vybrán dub letní, německý národní strom.

Pan Haindl byl mile překvapen naší jazykovou úrovní a se zájmem si s námi povídal o naší škole, zájmech i plánech do budoucna.

Po zasazení stromů následovalo lehké občerstvení.

Celá akce se nesla v pozitivním duchu a přesvědčení, že jde o prospěšnou věc. Atmosféra ve Stromovce byla přátelská a uvolněná. Žáci Gymnázia Na Pražačce rozhodně v reprezentaci své školy na této prestižní akci obstáli.
Aneta Bučková, kvinta D