Gymnázium Na Pražačce
   
Velikost písma

Setkání Comenius (CZ+D+AT+PL+I)

Tisk

Ve dnech 4.5.–8.5.2010 u nás proběhlo setkání žáků a učitelů z pěti evropských zemí a v naší malé školní aule tak byla možnost uslyšet „babylonskou změť“ několika jazyků – němčinu žáků z Hans-Baldung-Gymnasium v německém Schwäbisch Gmünd a z Bundesgymnasium Gmunden v Rakousku, polštinu žáků z gymnázia ve městě Rymanów v Polsku a italštinu žáků z gymnázia ve Faenze v Itálii. Češtinu bylo slyšet samozřejmě poskrovnu, neboť se žáci ze tříd 3.D, 3.C a 4.D pilně :-) snažili komunikovat v němčině nebo angličtině.

Zúčastnění pracovali v tomto školním roce tématu Člověk v pohybu. Školy pracovaly na různých projektech, které během pražského setkání prezentovaly. Podobná setkání se v rámci dvouletého projektu uskuteční v říjnu 2010 v rakouském Gmundenu a březnu 2011 v německém Schwäbisch Gmünd. Zahraniční žáci byli ubytovaní částečně v hostitelských rodinách našich žáků, částečně v ubytovně SaRA a na Palmovce. Celý projekt je podporován grantem Evropské unie Comenius – partnerství škol 2009-2011.

Šárka Pugnerová, Šimon Brejcha, Renata Brichcínová, Tomáš Burda,
Daniela Emanovská, Jana Komardinová, Lenka Libá

52 zahraničních účastníků navštívilo Pražačku, v popředí hosté – učitelé Margarette Pfeiffer, Carla Liverani, Marianne Kapeller a další. :: Setkání Comenius M. Bednaříková a P. Šícha (3.D) prezentují Prahu. :: Setkání Comenius Italky prezentují Faenzu :: Setkání Comenius Žáci 3.D prezentují příběhy „svých migrantů“ na základě interview – Z. Gabrielová (3.D). :: Setkání Comenius  Rakušané předvádějí své básně. :: Setkání Comenius Žáci 4.D mají referát o tvorbě a historii slampoetry. :: Setkání Comenius Školní sbor nacvičil skladby skladatele a migranta Jaroslava Ježka. :: Setkání Comenius Rozhovory – studentky a p. Erhard Dollt, učitel VV ze Schwäbisch Gmünd. :: Setkání Comenius Hosté –p. E. Dollt a p. H. Holzner, ředitel rakouského gymnázia. :: Setkání Comenius Beseda s pí B. Tollarovou z Organizace pro pomoc uprchlíkům. :: Setkání Comenius Rakouské studentky zabývající se tématem uprchlíků. :: Setkání Comenius Paní Marianne Kapeller a zahraniční hosté v katedrále Sv. Víta. :: Setkání Comenius Na procházce Prahou. :: Setkání Comenius Hip Hop taneční skupiny Marie Bůčkové z 4.D. :: Setkání Comenius 3.D se ujala pohoštění. :: Setkání Comenius Společné foto před školou. :: Setkání Comenius Umění v ulicích Prahy – mezinárodní týmy výrábějí v pražských ulicích vozítka. :: Setkání Comenius Modelování v kavárně. :: Setkání Comenius Závod o nejrychlejší a nejstabilnější vozítko. :: Setkání Comenius Vozítko Hippie. :: Setkání Comenius Umění v kufru :: Setkání Comenius Vernisáž výstavy 3.C Klišé Plyšé a Umění v kufru v kavárně v Klánovicích :: Setkání Comenius Umění v kufru. :: Setkání Comenius Umění v kufru. :: Setkání Comenius