Gymnázium Na Pražačce
   
Velikost písma

„We connect Europe“

Tisk

Ve dnech 31. 4. až 5. 5. 2012 jsme se jako zástupci našeho gymnázia zúčastnili semináře konaného v německém městě Bad Marienberg. Semináře se zúčastnili studenti ze šesti evropských zemí, konkrétně z Německa, Francie, Maďarska, Slovinska, Slovenska a samozřejmě z Česka. Hlavními komunikačními jazyky byly angličtina a němčina. Náplní a cílem celého týdne bylo spojit Evropu, proto se i v logu semináře objevila historická věta „We connect Europe“.

Během týdne jsme se měli rozdělit do více pracovních týmů s různými úkoly. Většina skupin se týkala práce se sociálními sítěmi jako Facebook, Twitter, Google+ atd. Naše skupina byla jednou z výjimek. Náplní její práce bylo nejprve vyhledat kontakty na média, sepsat oficiální dopis ve všech jazycích zúčastněných zemí a pak jej postupně rozeslat. V dopise jsme informovali redaktory o semináři a žádali jsme o otištění článku v jejich novinách. Přes urputnou snahu všech členů nebyla ovšem ochota veřejnosti spolupracovat žádná.

Společným úkolem všech skupinek bylo napsat všem známým, přátelům a členům rodiny a přesvědčit je, aby se vyfotili s naším logem a uploadovali fotku na náš server www.we-connect-europe.net. Jakmile k fotce doplnili adresu, kde danou fotku pořídili, zobrazil se na mapě bod. Ke konci týdne jsme hodnotili, kam všude se naše logo dostalo. Překvapivě se logo „We connect Europe“ dostalo až do Austrálie a Ameriky.

Během týdne plného těžké dřiny se našlo i pár chvilek pro zábavu. Čekala nás dobrodružná cesta městem, při které jsme měli najít poklad. Jedním z hlavních bodů zábavy byl i flashmob v centru Marienbergu a výlet do Frankfurtu nad Mohanem a Kolína nad Rýnem. Naše česká skupina byla v plnění úkolů zadaných na výlet do Frankfurtu nejúspěšnější a my samozřejmě vřele doporučujeme shlédnutí na našem webu. Jednoduše řečeno – o zábavu, zážitky a skvělé lidi nebyla nouze a jako bonus jsme se i něco nového naučili. Už předem můžeme říci, že závidíme účast budoucím generacím!

Kateřina Ulrychová a Jakub Řada, Kvarta D

 

We connect Europe :: 2012 We connect Europe :: 2012 We connect Europe :: 2012 We connect Europe :: 2012 We connect Europe :: 2012