Gymnázium Na Pražačce
   
Velikost písma

Výměna Straubing – Praha

Tisk

Ve čtvrtek 20. 9. jsme se s naší skupinou sešli na Hlavním nádraží odkud jsme vyjeli směr Regensburg, kde jsme museli přestoupit. Náš vlak měl zpoždění, a proto jsme museli v Regensburgu hodinu čekat. To nám ale vůbec nevadilo, jelikož vedle nádraží je nákupní centrum. Po tom, co jsme utratili nějaká eura, jsme vyjeli do Straubingu, kde už na nás čekali naši výměnní partneři a dovezli nás do našich nových domovů.

V pátek jsme se z okolních vesnic dopravili autobusem do školy (Anton-Bruckner Gymnasium), kde jsme zjistili, co nás příští týden bude čekat a začali jsme pracovat na zadaném projektu (Märchenhaftes Straubing). Poté jsme se vydali do centra Straubingu, kde jsme zahájili dvouhodinovou prohlídku města. Odpoledne jsme měli volno, které každý strávil jinak. Na večer domluvili „naši Němci“ kino. Viděli jsme film Vaterstage, který byl sice v bavorském dialektu, ale většinu jsme rozuměli. Po kině jsme vyrazili do café-baru, kde jsme příjemný den zakončili.

Když jsme se v sobotu probudili a podívali se z okna, byli jsme nepříjemně překvapeni, jelikož pršelo a nás čekal den v lanovém centru. Nakonec jsme si ale lezeni užili, i když nám všem byla velká zima.

V neděli jsme měli program v rodinách. Někteří jeli na výlet, někdo navštívil Oktoberfest v Mnichově, jiní navštívili další velká města v okolí.

V pondělí a úterý jsme měli podobný program. Navštívili jsme dvě velká bavorská města – Mnichov a Pasov. Nejprve nás čekala prohlídka a poté jsme měli volno. V Pasově nás provedl pán v dobovém obleku, který nás do výkladu zapojil. Než jsme odjeli, mohli jsme si ještě celý Pasov prohlédnout z lodi, a protože nám počasí přálo, projížďku jsme si ohromně užili.

Středu jsme strávili ve škole, kde jsme dokončovali své projekty a poté je i prezentovali. Večer jsme se sjeli kousek za Straubingem, kde byl připravený oheň, jídlo a pití a všichni jsme si poslední večer užili, stejně jako celý týden.

Ve čtvrtek už nás čekala jen zpáteční cesta. Do Prahy jsme dorazili unavení, ale bohatší o řadu nových zážitků a jazykových znalostí. Přesvědčte se sami níže.

Za Kvintu D Hanka Poncová, Petra Švejdová a Alena Koubová

 

Výměna – Straubing :: 2012

Výměna – Straubing :: 2012 Výměna – Straubing :: 2012 Výměna – Straubing :: 2012 Výměna – Straubing :: 2012 Výměna – Straubing :: 2012 Výměna – Straubing :: 2012