Gymnázium Na Pražačce
   
Velikost písma

Výměnný pobyt v Bremerhavenu

Tisk

V pátek 21. 9. jsme se, naše dívčí skupina, sešly na Hlavním nádraží a kolem půl deváté jsme plné očekávání nasedly do vlaku směr Hamburg, odkud jsme se po dlouhé cestě dostaly do vlaku směr Bremerhaven.

Na nádraží v Bremerhavenu jsme dorazily v půl sedmé, kde si nás rozebrali naši výměnní partneři. Poté následoval individuální program. Znovu jsme se setkaly až v sobotu odpoledne, když jsme se všichni vydali na prohlídku Bremerhavenu, při které nám byl představen i náš projekt Krimi, na kterém jsme celý týden pracovali. Jako odměna na závěr dne nás čekal bowling.

Další den následovala návštěva muzea Auswandererhaus, kde jsme se dozvěděli plno informací o emigraci a imigraci. Muzeum bylo tak pěkně udělané, že jsme si připadali jak na Titaniku. A aby toho nebylo málo, následovala skutečná projížďka lodí, kde jsme mohli spatřit i roztomilé tuleně. V podvečer nás ještě čekal nádherný výhled na panorama Bremerhavenu z proslulého Sail City hotelu.

I další dny byl program velice nabitý. V pondělí jsme měli možnost zúčastnit se výuky v naší partnerské škole. Odpoledne jsme se vydali do Cuxhavenu, kde jsme strávili celý den a samozřejmě jsme si nemohli nechat ujít tak zvané Watt wandern v národním parku. Jedná se o procházku po mořském dnu při odlivu. Naskytla se nám také příležitost nahlédnout do zákoutí přístavu, kde nás provázeli dva výřeční pracovníci firmy Lloyd Werft.

Naše další zastávka byl Klimahaus, který nás všechny naprosto nadchnul. Jedná se o muzeum, které Vás provede po 8. poledníku. Cestou se seznámíte nejen s podnebím, ale i s lidskými příběhy. Bezkonkurenčně nejvíc jsme si užili výlet do Brém. Po příjezdu následovala krátká a zábavná Stadtrallye. Poté se už každý vydal vlastní cestou (ano, do nákupního centra). Náš poslední den jsme strávili prezentací našich krimi-příběhů, večer jsme se rozloučili příjemným grilováním.

Závěrem bychom chtěly poděkovat paní profesorce Floriánové a Čechové, které si to s námi určitě také moc užily, a doufáme, že i ony si odnesly plno nezapomenutelných (nepublikovatelných) zážitků.

PS: Pokud jsme Vás navnadily, nezapomeňte si přibalit zimní bundu!

Jitka Skočdopolová, Anička Fišerová, Kačka Rührová, Kvinta D

 

Výměnný pobyt v Bremerhavenu :: 2012 Výměnný pobyt v Bremerhavenu :: 2012 Výměnný pobyt v Bremerhavenu :: 2012 Výměnný pobyt v Bremerhavenu :: 2012 Výměnný pobyt v Bremerhavenu :: 2012 Výměnný pobyt v Bremerhavenu :: 2012