Gymnázium Na Pražačce
   
Velikost písma

Výměna Praha – Straubing

Tisk

V týdnu 8. 3. až 15. 3. 2013 se zúčastnila Kvinta D výměnného pobytu se studenty z Německa. Část hostů přijela ze Straubingu, část z Bremerhavenu.

V pátek odpoledne jsme si vyzvedli své kamarády ze Straubingu na Hlavním nádraží. Zbytek dne jsme měli volný program v rodinách, eventuelně společné aktivity. Nakonec se nás většina sešla k večeru v čajovně. Další den v sobotu nás probudilo nepěkné počasí – přeháňky s deštěm a sněhem, silný vítr a ani náznak sluníčka. Naneštěstí jsme měli v plánu prohlídku Prahy. Po dvou hodinách mrznutí na zajímavé prohlídce, kterou nám poskytla absolventka naší školy, jsme strávili odpoledne v menších skupinkách. Někteří šli do kina, někteří šli nakupovat, někteří se šli ohřát domů. Na neděli jsme vymysleli společný program na Matějské.

Začátek nového týdne jsme odstartovali ve škole, kde jsme pracovali na fotoprojektu, jehož téma bylo Společné a rozdílné. Smysl tohoto projektu spočíval ve srovnání obou zemí pomocí fotek, které jsme zhotovili ať už v Praze, nebo ve Straubingu. V poledne nám školní jídelna připravila reprezentativní jídlo pro německé návštěvníky a po obědě jsme šli do galerie Dox. Další den jsme navštívili německé velvyslanectví, k jehož návštěvě nám počasí opět nepřálo. Dokonce bylo tak nepříjemně, že jsme odvolali procházku na Petřín a šli jsme rovnou do ZOO, kde jsme se mohli ohřát aspoň v pavilonech exotických zvířat.

Další den jsme strávili v technickém muzeu, ze kterého byli Němci opravdu nadšení. Po prohlídce muzea nás čekala procházka po Letné a volné odpoledne. Čtvrtek byl výletní den, jelikož jsme jeli do Terezína. Naštěstí svítilo sluníčko, ale teplota byla stále hluboko pod bodem mrazu. Večer se konalo rozloučení ve škole, kde jsme grilovali a užívali si poslední večer pospolu. V pátek ráno jsme se již museli rozloučit a vyprovodit naše hosty na nádraží. Zbývalo už jen popřát šťastnou cestu. Nutno podotknout, že při loučení ukápla nejedna slza…

Shrnula bych tento týden jako zábavný a zajímavý, ale na druhou stranu velmi vyčerpávající. Neustále něco podnikat a k tomu ještě mluvit celý den cizím jazykem není nic snadného. Kdyby přálo lepší počasí, neměl by náš společný týden jedinou chybu.

Kateřina Urbanová, Kvinta D

 

Výměna Praha – Straubing :: 2013 Výměna Praha – Straubing :: 2013