Gymnázium Na Pražačce
   
Velikost písma

Soutěž v kreativním psaní v německém jazyce

Tisk

Na nástěnce v prvním patře naproti německému kabinetu se jednoho dne objevila zpráva o soutěži, která mě zaujala. Byla to soutěž v kreativním psaní v němčině na téma „Wiederbelebung der Vergangenheit“ a tuto soutěž pořádalo Gymnázium Thomasse Manna. Úkolem bylo napsat o jednom dni jakékoliv historické postavy.

Byly určeny dvě kategorie, já jsem patřila do té starší. Vybrala jsem si císařovnu Sissi napsala o tom, jak asi mohl vypadat její svatební den.

Napsala jsem všechny věci, které mě napadly, reálné i nereálné, škrtala jsem, porovnávala jsem nejlepší vhodná slovesa, přepisovala a jediné, co zůstalo z historických faktů, bylo jméno Sissi a Franc Josef. Jinak nic, vše ostatní je pouze mojí fantazií. Posledním úkolem bylo sestavit obrázek k danému tématu, což už byla hračka.

Největším překvapením pro mě bylo, že mi přišla pozvánka na předávání cen v Goethe Institutu, které se konalo dne 14. května. Bylo pozváno asi 10 soutěžících, ale vyhrát nemohl každý. V naší kategorii jsem byla oceněna já spolu ještě s jedním soutěžícím z Deutsche Schule Prag za nejlepší příspěvek a jako hlavní cenu jsem si odnesla čtečku elektronických knih Kindle.

Markéta Fialová, Tercie D

 

Soutěž v kreativním psaní v německém jazyce :: 2013 Soutěž v kreativním psaní v německém jazyce :: 2013