Gymnázium Na Pražačce
   
Velikost písma

Výměnný pobyt Kvinty D se Straubingem

Tisk

Ve dnech 13. 9. až 20. 9. se jedna z polovin naší třídy (Kvinty D) zúčastnila výměnného pobytu studentů s německým Anton-Bruckner Gymnasium z města Straubing v Bavorsku. Během cesty do Straubingu jsme byli trošku nervozní z toho co nás čeká, ale nervozita opadla hned, jakmile si nás na nádraží vyzvedly „naše“ rodiny.

Přestože skoro celý týden nebylo pěkné počasí, byl program, který si pro nás němečtí přátelé připravili, velmi pěkný a pestrý. Navštívili jsme Mnichov, Bavorský les, Regensburg (Řezno) a centrum Straubingu. Ve městech jsme prošli řadu památek a zajímavých míst. Po prohlídce nás vždy čekal rozchod, během něhož jsme si mohli místa projít sami a sbírat materiály/fotografovat pro náš společný projekt. V odpoledních hodinách (pokud jsme neměli celodenní program) jsme trávili čas s rodinami nebo v menších skupinkách společně. Ve čtvrtek jsme navštívili místní školu a zde jsme společně připravili plakáty o místech, která jsme navštívili. V pátek ráno jsme již odjížděli zpět do Prahy a nejspíše by všem spolužákům nevadilo, kdybychom zde ještě pár dní mohli zůstat.

Tato výměna byla velmi povedená a příjemná a nemůžeme se dočkat, až nás v březnu navštíví naši přátelé ze Straubingu v Praze.

Tereza Šebestová, Kvinta D

 

Výměnný pobyt Kvinty D se Straubingem :: 2013 Výměnný pobyt Kvinty D se Straubingem :: 2013