Gymnázium Na Pražačce
   
Velikost písma

Výměnný pobyt Tercie D s Bornheimem

Tisk

V pátek 21. 9. 2013 ve 22:45 jsme stáli na autobusovém nádraží na Florenci a loučili se se svými rodiči. Ve 23:00 náš autobus opouštěl nádraží a vyrážel směrem do Bonnu.

Krátce před příjezdem už jsme odpočítávali poslední minuty do doby, kdy zase uvidíme své německé kamarády. Při příjezdu jsme se přivítali, a protože hodně pršelo, všichni se rychle odebrali domů do hostitelské rodiny, kde se seznámili s rodinou a s chutí se nasnídali. Celý víkend byl věnován seznamování s rodinou a společným akcím. Počasí nám sice moc nepřálo, ale většina z nás se podívala do Kolína nad Rýnem a do Bonnu.

V pondělí jsme odstartovali společný program v německé Europaschule Bornheim. Tam nám byl představen projekt na téma naše siluety, na kterém jsme chvilku pracovali a poté se odebrali do Bonnu na Stadtralley. Tím jsme měli možnost poznat město.

V úterý jsme se dočkali nejlepšího bodu celého výměnného pobytu, na který jsme se všichni moc těšili, Phantasialandu. Strávili jsme tam celý den, ale žádná z atrakcí nás neomrzela. Naši skvělou náladu nemohly zkazit ani občasné dešťové přeháňky.

Další dopoledne jsme strávili v muzeu historie Německa, potom jsme se vrátili do školy a pokračovali na našich projektech.

Ve čtvrtek některým z nás stoupla hladina adrenalinu. Naším cílem byla Klettergarten (lanové centrum v lese). Po návratu do Bornheimu jsme dokončili své projekty a připravovali se na večerní grilování. Náš poslední společný večer jsme si moc užili a zjistili, že nám naši němečtí přátelé budou chybět.

V pátek byl náš dopolední program věnován vystavování našich siluet ve školní oáze. Odpoledne jsme potom měli volno a někteří zamířili do Kolína nad Rýnem, na most s mnoha zámky. Také nás čekalo balení. Večer jsme se rozloučili se slzami v očích s naší hostitelskou rodinou a vyrazili zpátky do Prahy.

Celý týden bychom shnuly jako zajímavý, ale i náročný. Měli jsme možnost poznat, jak to chodí v Německu a jaký je režim v rodině, či ve škole. Také jsme poznali spoustu zajímavých a krásných míst. Určitě chceme dál udržovat kontakt se svými německými partnery a někdy se s nimi zase vidět.

Iva Králová, Alžběta Kokaislová, Tercie D

 

Výměnný pobyt Tercie D s Bornheimem :: 2013 Výměnný pobyt Tercie D s Bornheimem :: 2013 Výměnný pobyt Tercie D s Bornheimem :: 2013 Výměnný pobyt Tercie D s Bornheimem :: 2013 Výměnný pobyt Tercie D s Bornheimem :: 2013 Výměnný pobyt Tercie D s Bornheimem :: 2013