Gymnázium Na Pražačce
   
Velikost písma

Výměna s Bremerhavenem

Tisk

Ve dnech 13. až 20. 9. 2013 se polovina naší třídy Kvinty D zúčastnila výměnného pobytu s partnerskou školou v Bremehavenu. I když jsme strávili 10 hodin ve vlaku, dojeli jsme s dobrou náladou. Rodiny nás přivítaly velmi pěkně a přívětivě. Páteční večer a sobotu jsme strávili s rodinami, ale v neděli už začal náš společný program. Za celý týden jsme navštívili Klimahaus, Auswandererhaus a další muzea a také jsme se podívali do Brém. Celkový týdenní program byl velice nabitý a pestrý, ale největším zážitkem pro nás bylo samozřejmě moře, které jsme si dostatečně prohlédli v průběhu plavby na lodi s výkladem. Nezdálo se, že si to všichni užívali, protože většina dostala mořskou nemoc. :D

Tato výměna se uskutečnila jen díky Fondu budoucnosti, který nám poskytl peníze, ale na oplátku po nás požadoval projekty na téma: porovnání mladistvých v Praze a Bremerhavenu. Tento úkol jsme splnili s radostí a kreativitou. Rozdělili jsme se na několik skupin a každá udělala prezentaci, ve kterých jsme použili fotografie a videa, které jsme za týden pořídili.

Celá výměna se nám moc líbila a se svými partnery jsme si všichni porozuměli a již se těšíme až přijedou v březnu.

Anna Hüblová, Petra Šmejkalová


Výměna s Bremerhavenem :: 2013 Výměna s Bremerhavenem :: 2013 Výměna s Bremerhavenem :: 2013