Gymnázium Na Pražačce
   
Velikost písma

Adventní výlet do Passau

Tisk

V úterý 10. 12. 2013 jsme už v 7:00 seděli netrpělivě v autobuse, nadšeni z našeho už dlouho plánovaného výletu do Passau. Toto město leží na hranicích Rakouska s Německem a (jak jsme se později dozvěděli) na soutoku tří řek: Ilzu, Dunaje a Innu.

V 11:00 jsme vylézali z autobusu s pocitem co asi všechno ten den uvidíme a zažijeme. Nastoupili jsme na loď, která nám ukázala krásu města z vodní hladiny. Po celou dobu naší cesty nás doprovázel průvodce, ať už český, nebo německý. Následující dvě hodiny jsme s průvodkyní navštívili mnoho zajímavých míst, například katedrálu, ve které jsme mohli spatřit největší varhany na světě.

Asi ve 14:00 jsme dostali námi tolik vytoužený rozchod. Nakupovali jsme vánoční dárky, spoustu drobností, sladkosti a zdejší půlmetrovou bílou klobásu. Kolem půl páté odpoledne jsme nastupovali do autobusu směrem do Prahy. Autobusem bylo slyšet mnoho nových zážitků, dojmů, ale také zklamání z toho, že výlet končí a jak bychom v Passau ještě zůstali. Všichni máme na adventní výlet stejný názor: výborně naplánované, zajímavé, zábavné, zkrátka úžasné. Úžasný byl také náš profesorský doprovod, který to s námi ohromně zvládnul a doufejme, že také užil.

Natálie Chrástecká, Nikol Bláhová, Sekunda D

 

Adventní výlet do Passau :: 2013 Adventní výlet do Passau :: 2013