Gymnázium Na Pražačce
   
Velikost písma

Vítěz celostátního kola soutěže „Němčina pro bystré hlavy“

Tisk

Gymnázium Na Pražačce má od pátku 25. 4. 2014 dalšího úspěšného studenta. Petru Melicharovi se podařilo zvítězit ve finále soutěže Němčina pro bystré hlavy.

Petr se do soutěže přihlásil sám a z vlastního zájmu zpracovával v Ústavu organické chemie v Praze odborné chemické téma Syntéza 9-amino-derivátů akridinů. Výsledky své skvělé práce prezentoval v Goethe-institutu v Praze nejen v jazyce českém, ale i německém. Porota složená z vědeckých pracovníků vysokých škol byla velmi přísná, odpovědět na její odborné a detailní dotazy nebylo vůbec jednoduché. Petr si proto za svoji práci a vítězství v soutěži zaslouží velké uznání a poklonu.

Za odměnu Petr pojede na čtrnáctidenní pobyt do Německa.

Blahopřejeme!!!

Všichni z Pražačky


 

Němčina pro bystré hlavy ::   2014 Němčina pro bystré hlavy ::   2014 Němčina pro bystré hlavy ::   2014 Němčina pro bystré hlavy ::   2014 Němčina pro bystré hlavy ::   2014 Němčina pro bystré hlavy ::   2014

Bilder/Fotos: Björn Steinz. Přiložené fotografie byly pořízeny v Goethe-institutu, autor: Björn Steinz - děkujeme za možnost zveřejnění na stránkách školy.