Gymnázium Na Pražačce
   
Velikost písma

Seminář v Bad Marienberg

Tisk

Od pondělí 5. května do soboty 10. května jsem se spolu se svými dvěma spolužačkami zúčastnila projektového týdne v Evropském domě v Marienbergu. I tentokrát byl projekt zaměřen na Evropu, tématem bylo Europe going to the polls!. V průběhu tohoto pobytu jsme společně s účastníky ze Slovinska, Francie, Německa a Maďarska vytvářeli články zaměřené především na toto téma.

V pondělí brzy ráno jsme společně s 13 dalšími studenty vyrazili směr Německo, konkrétně do města Bad Marienberg. Navečer jsme se ubytovali a prošli si okolí. Jak město, tak i naše ubytování bylo opravdu moc pěkné. Po večeři začal náš společný program. Nejdříve jsme hráli hry, které nás měly více sblížit, a poté jsme se seznámili s pravidly pobytu.

Druhý den jsme se v malých skupinách podle národností učili o Evropské unii, samozřejmě vše v německém jazyce. Odpoledne jsme se rozdělili do skupin a  každá skupina si vybrala téma. Bylo důležité vybírat dobře, protože na toto téma vytvářeli členové skupiny po zbytek týdne novinové články. Vrcholem tohoto dne byl tzv. Country Abend. Účastníci z každé země měli společně, především za pomoci tance, národního jídla, kvízů a dalších prezentací, představit svoji zemi.

Další den byl pro nás všechny velmi náročný, neboť jsme celý den pracovali na našich článcích, které musely být brzy hotové. Večer jsme si  společně zahráli  bowling. Další den jsme vyrazili do Bonnu, kde jsme navštívili Dům německé historie. Měli jsme dobrého průvodce, který nám vysvětlil ve stručnosti dějiny Německa, které komentoval vtipnými poznámkami. Poté jsme jeli do Kolína nad Rýnem, kde nás čekal tříhodinový rozchod. Tento volný čas jsme jako správné holky strávily nakupováním.

Poslední den jsme dopoledne prezentovali naše projekty a snažili se vysvětlit ostatním účastníkům svůj pohled na námi vybraná témata, kterými byly např. politika, hospodářství či média. Odpoledne jsme se vydali do nedalekého lezeckého parku, kde jsme kromě lezení mohli navštívit ZOO plnou farmářských zvířat. Poslední večer pro nás organizátoři připravili rozlučkovou párty, kterou jsme si všichni moc užili, i přesto, že to byl poslední společně strávený čas.

V Bad Marienbergu se nám opravdu moc líbilo. Získali jsme hodně nových vědomostí především o Evropské unii, které se nám budou určitě hodit i ve škole, např. ve společenských vědách. Ale především máme mnoho zážitků a nových kamarádů, se kterými jsme se doufám neviděli naposledy.

Markéta Fialová

 

Seminář v Bad Marienberg ::   2014 Seminář v Bad Marienberg ::   2014