Gymnázium Na Pražačce
   
Velikost písma

Adaptační kurz v Haidmühle

Tisk

Odjezd jsme měli v osm hodin v Loudově ulici. Bylo trochu stresující, že nás hned „hodí do vody“, abychom plavali. Bála jsem se, že jsem přes prázdniny zapomněla mluvit německy, i když jsem si to opakovala a zkoušela. Taky jsem tam vůbec nikoho neznala.

Když jsme přijeli, představili se nám tři lektoři. Dvě moc sympatické blondýnky a jeden veselý zrzek. Caro, Tamara a Ole. Všichni tři se snažili, abychom jim co možná nejlíp rozuměli. Mluvili na nás pomalu a zřetelně. Řekli, že tu mají takovou tradici, že pokud se tu chceme ubytovat, musíme přeběhnout přes švihadlo. Však to znáte. Ale pokud švihadlo zavadilo o někoho z nás, všichni, co už přeběhli, se museli vrátit a znovu se dostat přes švihadlo. Nakonec jsme to všichni zvládli a Caro, Tamara a Ole nás pak provedli okolo chaty a potom vnitřkem. Ukázali nám pokoje, jídelnu, kuchyň, Sockenraum (něco, jako společenská místnost, kde se muselo chodit jenom v ponožkách) a mnoho dalšího. V jídelně jsme dostali najíst a rozdělili jsme se do šestilůžkových pokojů. Každé ráno po snídani jsme měli dvě hodiny němčiny a celý týden nás provázela spousta aktivit, jako třeba chození na túry, stmelovací hry vevnitř i venku, táborák, šplhání po bednách od piva a dokonce nám udělali německý den, tzv. Oktoberfest, kde jsme si užili spoustu soutěží, jako například držení půllitru vody s nataženou rukou (nemyslete si, ono to nebylo tak jednoduché), tancování a taky německé klobásy.

No, v Haidmühle jsme si užili hodně zábavy, seznámili jsme se tam a krom toho jsme si vyzkoušeli, jaké je to mluvit v Německu. Klidně bych si to zopakovala. Myslím, že nejsem jediná, komu se tam líbilo. Bylo to skutečně moc pěkné.

Lucie Červenková, Prima D

Seznamovací kurz Primy D ::   2014 Seznamovací kurz Primy D ::   2014 Seznamovací kurz Primy D ::   2014 Seznamovací kurz Primy D ::   2014