Gymnázium Na Pražačce
   
Velikost písma

Projekt Sexty D s hamburským gymnáziem

Tisk

Dne 7. 10. 2014 se naše třída 6.D zúčastnila společného projektu s gymnáziem Stadtteilschule Helmuth Hübener, který leží v severní části Hamburku nazvané Barmbeck.

V doprovodu dvou pedagogů – Conrada Lasta a Marca Michaelsena – nás navštívilo 25 tamních studentů. Celý projekt trval 3 vyučovací hodiny. Již asi 2 týdny před tím nám náš profesor pan Hofmann rozdělil úkoly. Připravili jsme si prezentace na různá témata, jako na příklad srovnání školských systémů, památky v Praze nebo volnočasové aktivity pražských studentů.

A jak celý den probíhal? Hosté přijeli v úterý 7.10. třetí vyučovací hodinu. Nejdříve panoval lehký ostych. Pak nás ale náš profesor Hofmann pobídl, abychom vytvořili namíchané  skupinky asi po šesti lidech. Poté už konverzace nevázla. Povídali jsme si nejen o svých zájmech, ale také o školských systémech, o systému známkování a o spoustě dalších věcí.

Asi po 30 minutách přišly na řadu prezentace daných témat. Nejdříve prezentovali Němci. Jejich tématem byl Hamburg a postupně nám o něm řekli vše podstatné. Potom jsme šli na řadu my Češi. Nejdříve přišlo téma školských systémů, pak památky v Praze a nakonec naše aktivity ve volném čase. Potom jsme si německé hosty mezi sebou rozdělili a vzali je na různé hodiny, aby viděli, jak probíhá vyučování na naší škole. Samozřejmě se všichni zúčastnili hlavně hodin němčiny a angličtiny.

Po vyučování jsme měli opět prostor si společně povídat. Ke konci páté hodiny jsme se už ale museli rozloučit a naši hosté pokračovali dál ve svém programu. Myslím, že jsme si všichni toto společné setkání velice užili.

J. Skopal

 

Projekt Sexty D s hamburským gymnáziem ::   2014 Projekt Sexty D s hamburským gymnáziem ::   2014 Projekt Sexty D s hamburským gymnáziem ::   2014