Gymnázium Na Pražačce
   
Velikost písma

Výměnný pobyt Tercie D

Tisk

Pátek, 19. 9. 2014 nastal osudný den – naši výměnní partneři ze Schwäbisch Gmündu, kam jsme jeli minulý školní rok, přijeli do Prahy.

Nervózně těkáme očima k hodinám a ve vzrušeném očekávání nám až do zvonění žaludek plave jako na vodě. Abychom se trochu uvolnili, rozbíháme se ke skříňkám a k východu, kde čekáme na naše učitelky. Naše třesoucí se hlasy hledají slova, kterými vyjádřit naše strachy a obavy, ale když je konečně najdeme a vyslovíme, s pocitem úlevy přichází další nervozita, jakmile se naše kroky začínají rozléhat na chodníku před Hlavním nádražím.

Nečekali jsme dlouho – v zatáčce se vynořil velký bílý autobus a šťastné znovushledání mohlo započít. Přivítali jsme se, vzali své Austauschpartnery a rozjeli se domů. Na naší domácí půdě jsme se rychle osmělili a v pět hodin k večeru, kdy jsme se sešli na Vyšehradě, jsme až zase byli staří dobří přátelé.

Po víkendu plném zážitků začal náš společný program. S jednou průvodkyní jsme našim hostům ukázali krásy a tajemno staré i moderní Prahy, naučili jsme je něco o legendách našeho města a prohlédli si krajinu věží a domů jak z Petřína, tak z Žižkovské věže. Představili jsme jim smutné příběhy odehrávající se v kryptě kostela sv. Cyrila a Metodějě a následně i v Lidicích. Navštívili jsme s nimi Národní technické muzeum a nezapomněli jsme si zasportovat – v tělocvičně naší školy si pro nás kluci připravili sportovní hry a na rozloučenou jsme si zahráli bowling.

Jednou jsme se sešli, spřátelili se a strávili společně dva úžasné týdny našeho života, na které budeme jistě v dobrém vzpomínat. Ale nic netrvá věčně. V pátek, 26.9.2014, jsme se všichni naposledy sešli v hale Hlavního nádraží, kde nás čekalo smutné rozloučení a neustále opakovaná slova, že se určitě ještě někdy uvidíme. Dva týdny jsme byli sourozenci. Dva týdny jsme se navzájem poznávali. A nyní přišel čas říct sbohem.

Smích, radost, slzy, starosti – to vše si navždy poneseme v našich vzpomínkách. „Konec jednoho je začátkem dalšího.“

Teď už nás čeká další výměna – tak ať je vydařená jako tato.

Kateřina Bláhová, 3.D

 

Výměnný pobyt Tercie D ::   2014 Výměnný pobyt Tercie D ::   2014 Výměnný pobyt Tercie D ::   2014 Výměnný pobyt Tercie D ::   2014 Výměnný pobyt Tercie D ::   2014 Výměnný pobyt Tercie D ::   2014