Gymnázium Na Pražačce
   
Velikost písma

Seznamovací a jazykový kurz v Haidmühle

Tisk

Nejdřív se mi do Haidmühle nechtělo – neznámí lidé, cizí země, a hlavně jsem se vůbec nikdy neučila německy. Když jsme s maminkou přijely do Loudovy ulice, skoro jsem až žebrala na kolenou, abych mohla jít domů. Ale nepovedlo se, a tak jsem odjížděla do Německa.

Překvapivě si ale myslím, že to byl jeden z nejhezčích pobytů, co jsem kdy zažila. Na začátku byli sice všichni nesví a nervózní, ale to se změnilo po obědě, rozdělení do pokojů a první hře. A i když animátorky mluvily německy, pomocí gest jsem se s nimi nějak domluvila, anebo mi poradili moji noví spolužáci. Učili jsme se německy, lezli jsme po bednách, po stromech, chodili na túry a hráli hry v týmech jako třeba Lovce vlajek.

Když jsme měli službu na snídani, vstávali jsme v půl sedmé, ale ani to mi nevadilo. Za těch pět dní, co jsme zde byli, se dokonale stmelil kolektiv a hodně jsme se toho naučili. Ráda bych se sem se svojí novou třídou vrátila.

Rádi bychom poděkovali Klubu rodičů, že nám na seznamovací a jazykový kurz v Haidmühle přispěl a uhradil náklady na dopravu.

Markéta Soukupová, prima D

 

Seznamovací a jazykový kurz v Haidmühle ::   2015 Seznamovací a jazykový kurz v Haidmühle ::   2015 Seznamovací a jazykový kurz v Haidmühle ::   2015 Seznamovací a jazykový kurz v Haidmühle ::   2015 Seznamovací a jazykový kurz v Haidmühle ::   2015 Seznamovací a jazykový kurz v Haidmühle ::   2015 Seznamovací a jazykový kurz v Haidmühle ::   2015 Seznamovací a jazykový kurz v Haidmühle ::   2015 Seznamovací a jazykový kurz v Haidmühle ::   2015 Seznamovací a jazykový kurz v Haidmühle ::   2015