Gymnázium Na Pražačce
   
Velikost písma

Výměna se Straubingem

Tisk

Opět se nám sešel rok s rokem a měsíc s měsícem. Poslední část poslední výměny v předposledním roce na gymplu.
24. 3. 2017 k nám zavítali naši němečtí partneři (i když v našem případě pouze partnerky) z bavorského městečka Straubing, aby u nás v Praze strávili jeden týden.
Program jsme se snažili přizpůsobit tématu projektu naší výměny, kterým byli osobnosti spojující Čechy a Německo. V pátek jsme si naše kolegy ve tři hodiny vyzvedli na nádraží a hned večer jsme zamířili na první společnou večeři v centru.  Přes počáteční rozpaky a váhání jsme se rychle dostali a společně jsme si pak naplánovali aktivity na následující víkend. V sobotu dopoledne nás čekala procházka Prahou, během které jsme si pro naše hosty připravili krátké prezentace o nejvýznamnějších památkách v centru. Závěrem naší prohlídky byla pro některé projížďka lodí po Vltavě, pro některé nakupování. Volný víkend jsme pak strávili v rodinách, na společných výletech nebo opět v obchodních centrech.  Program mimo školu nás sblížil nejvíce, jelikož jsme se mohli s Němci sami domluvit na tom, co by chtěli dělat a kam by se rádi podívali.
Pak už následoval společný týdenní program. Během pondělí jsme ve skupinkách začali pracovat na našem společném projektu, ale podívali jsme se také na Žižkovskou věž. Téměř celé odpoledne jsme si pak individuálně vyhradili pro příjemné posezení na Letné. Čekala nás také návštěva Tep-faktoru – místa, od kterého nikdo z nás nevěděl, co očekávat. Strávili jsme zde tři hodiny usilovným bojem o poklad, který sice nikdo nezískal, ale náramně jsme si to užili. Navštívili jsme také muzeum voskových figurín Grévin, kde jsme měli možnost nafotit spoustu selfíček s nejrůznějšími celebritami (a většina z nich opravdu stojí za to!).  Nechyběla ani závěrečná Abschlussparty, na kterou jsme si objednali přibližně třicet pizz a během které jsme si pouštěli různá školní videa a zpívali karaoke.
V pátek už nám nezbylo nic jiného než si oddychnout, že máme tento psychicky i fyzicky náročný týden za sebou. Odnesli jsme si mnoho zážitků, na které budeme dlouho vzpomínat.
Anna Hošťálková