Gymnázium Na Pražačce
   
Velikost písma

Prima A ve Stanici přírodovědců DDM na Smíchově

Tisk

Ve středu 19.4. 2017 vyrazila prima A na exkursi do Stanice přírodovědců v Drtinově ulici na Smíchově. Hned v úvodu se třída rozdělila na dvě skupiny po 16 osobách.
Jedna skupina začala mikroskopováním vzorků z rybníčku, kolem kterého se prochází cestou k laboratoři. Preparáty se hemžily nejen prvoky, ale například také buchankami, perloočkami, ploštěnkami a dalšími vodními mikroskopickými organismy. Druhá skupina si mezitím prohlédla zbytek Stanice přírodovědců. Vzhledem k mrazivému počasí převážila prohlídka skleníku, kde se nejen pěstují rostliny, ale v tropickém teráriu i cizokrajní hadi, ještěři a želvy. Hned u vstupu zde chovají také krokodýla nilského. Asi nejvíce všechny zaujalo vyprávění lektora o masožravých rostlinách a o chovu kosmanů - malých společenských opiček, které jsou chráněné a jejich chov je přísně kontrolován a evidován.
Škoda, že díky počasí nemohla proběhnout také prohlídka venkovních výběhů, jen u vchodu byli klokani bennetovi, kteří dle lektora právě mají mláďata.