Gymnázium Na Pražačce
   
Velikost písma

Seminář Biologie organismů na výstavě Body The Exhibition

Tisk

V pátek 28.4.2017 jsme se my, studenti semináře Biologie organismů, vydali pod vedením paní profesorky Halamkové na výstavu Body The Exhibition,
která probíhá v areálu Výstaviště Praha - Holešovice a která pomáhá svým návštěvníkům pochopit anatomii lidského těla a vysvětluje, jak naše těla fungují.
Ihned po příchodu na výstavu nám byl přidělen odborný průvodce, medik, který nás celou výstavou prováděl a ochotně nám zodpověděl každou naší otázku. Celá výstava nás potom provedla lidským tělem od hlavy až k patě (výstava celkově nabízí přes 300 exponátů, včetně dvaceti celotělových). Měli jsme možnost zblízka prozkoumat kosterní systém, svalstvo, dýchací orgány, reprodukční orgány a další části lidského těla. Jedna samostatná galerie byla dokonce věnována vývoji lidského plodu a všemu kolem něj. Mnohdy jsme měli možnost porovnat zdravý orgán s nemocným, nebo třeba porovnat plíce kuřáka s těmi nekuřáckými. Každá galerie byla vybavena velkými obrazovkami s 3D animacemi a dokumenty, což vždy skvěle dokreslilo výklad našeho průvodce. Celá výstava ale nebyla pouze o lidském těle jako takovém, dozvěděli jsme se mnoho i o historii medicíny, různých léčebných postupech a o českém lékařství jako takovém. Výstava byla rozhodně skvělým doplněním biologického semináře a pomohla nám blíže pochopit, jak naše těla fungují.
Nejenom, že jsme se toho mnoho dozvěděli o anatomii a procesech v lidském těle, ale výstava byla doplněna i o spoustu zajímavých faktů, které si člověk prostě zapamatoval i kdyby nechtěl.  Výstava Body The Exhibition byla tedy nejen edukativní, ale i velmi zajímavá a zábavná.
Natálie Chrástecká, kvinta D