Gymnázium Na Pražačce
   
Velikost písma

“Po stopách člověka” 30.5.2017

Tisk

Celý školní rok očekávaná vernisáž byla již konečně tady. Tři měsíce, během kterých jsme pracovali na našich velice hodnotných uměleckých dílech, utekly jako voda a nyní jsme se všichni již nácházeli ve výstavním prostoru ve Školské ulici, který byl zcela zaplněn našimi pracemi.
Jako první začali docházet samozřejmě rodinní příslušníci. Babičky, dědečkové, tety, strýcové, maminky, tatínkové i sourozenci a všichni chtěli vidět díla svých potomků. Zanedlouho se začali objevovat i profesoři a jiní, nám zcela neznámí lidé, všichni přilákáni pomyslnou vůní umění.
Bylo něco po šesté hodině a já svírajíc mikrofon jsem oficiálně zahájil tento cirkus, který byl výsledkem měsíců težké dřiny a maximálního vypětí sil všech účastníků. Během skromného úvodu se zůčastnění dozvěděli něco málo o výstavě, ať už z úst studentů nebo z úst našich profesorů a následně i pana zástupce Plajnera. Následovala lehká třičtvrtěhodinka naplněná zkoumáním děl, čtení portfolií a rozhovory s různými lidmi, kteří měli zájem o pár slov k naší práci. Jedinou vadou na kráse celého večera bylo až tropické horko, které podpořil ještě hustý, naštěstí však ne dlouhý déšť, který však neochladil, nýbrž z celé galerie udělal jednu velkou prádelnu. Avšak ani tyto podmínky nezabránily nám, ani kapele Zdroj sexappelu, jejíž písničky nás provázely celou druhou půlkou vernisáže, pokračovat v krasojízdě. Během koncertu, který následoval, dali návštěvníci odpočinout zraku a nechali se kolébat krásnými písničkami, které kapela zahrála. Zhruba v polovině jejich vystoupení byli utnuti a na řadu přišla dávno slibovaná tombola. Mezi hodnotnými cenami, které mohli účastníci získat byl například štětec, pila nebo lahve od barev, všechno s unikátním příběhem. Zlatým hřebem byla však pneumatika, kterou do tomboly věnoval Šimon Heneberg. Vernisáž skončila zhruba někdy v půl desáté, po vysilujícím vystoupení, jímž kapela pokračovala po tombole. Všichni zůčastnění, kteří byli následně požádáni o zpětnou vazbu, reagovali vždy s kladným hodnocením.

Jakub Peruth 4.C