Výměna s Bornheimem

Již přes dvacet let trvá partnerská spolupráce našeho gymnázia s Europaschule v Bornheimu. Je příjemné vědět, že přijíždíme do známého prostředí, ke kolegům, kteří k nám mají osobní vztah a kteří se pro nás snaží připravit zajímavý program.

Letošní výměna skupiny Nj 2 sekundy D  probíhala od 9.6. do 16.6. Už o víkendu stráveném v rodinách zjistila řada našich studentů, že je čeká náročný týden. Nebylo pro ně jednoduché neustále komunikovat německy,  nicméně v průběhu  týdne se  jejich jazykové schopnosti výrazně vylepšovaly.

Během pobytu nás čekala řada zajímavých aktivit - seznamovací hry, ralley v centru Bonnu, cyklistická prohlídka Kolína nad Rýnem či výlet na kopec zvaný Dračí skála (Drachenfels) . Nejatraktivnější částí  byla bezpochyby návštěva Phantasialandu. Celý den plný zábavy a adrenalinu, kdy si opravdu každý mohl přijít na své, jsme si náramně užili.

Náš pobyt utekl velmi rychle a než jsme se nadáli, čekala nás závěrečná předodjezdová párty v Bonnu,  v parku nad Rýnem. Přišli i někteří rodiče německých žáků, kteří nám naše studenty moc chválilli a vyjadřovali radost z toho, že se podobné akce konají. Ostatně dva němečtí žáci se této výměny účastnili už podruhé.

Pokračování výměny proběhne v Praze ve dnech 7.9. – 14.9. 2018.

Alena Floriánová